Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Mali odkrywcy - wielkie możliwości

czwartek, 11 lipca 2019 14:10 / Autor: Jakub Suchenia
Jakub Suchenia

Dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat uczą się fotografowania i szlifują swoje umiejętności podczas wakacyjnych warsztatów "Mali odkrywcy - wielkie możliwości" w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z podstawami fotografii oraz uwrażliwienie ich na otaczający świat.

— Warsztaty w głównej mierze polegają na nauczeniu się poprawnego robienia zdjęć, ale ich ważnym elementem jest zwiedzanie Kielc. Uczestnicy odwiedzają rezerwaty przyrody i instytucje publiczne. Byliśmy już w Instytucie Designu w OMPIO, w Pałacyku Zielińskiego, a także w Teatrze Żeromskiego — mówi Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.

—Naszym celem jest pokazanie uczestnikom sposobu fotografowania i patrzenia na świat. Kim jest odkrywca? To ktoś, kto znajduje różne miejsca, których jeszcze nikt nie widział, ktoś, kto potrafi z danego miejsca wyciągać pewne rzeczy, pewne sytuacje, których normalnie się nie zauważa — dodaje Antoni Myśliwiec ze Związku Polskich Artystów Fotografików.

—Interesuję się fotografią, a te zajęcia dają możliwość rozwoju moich umiejętności. Wspólnie oceniamy zdjęcia robione codziennie, mam z nich wybrać 10, a jest to duże wyzwanie, gdyż udanych jest wiele. Jest to ciekawa przygoda dla młodszych i starszych uczestników — podkreśla Ania, jedna z uczestniczek warsztatów.

Bezpłatne zajęcia prowadzone są przez BWA od wielu lat i cieszą się ogromną popularnością. W tym roku miejsca rozdysponowne zostały błyskawicznie, tuż po ogłoszeniu zapisów. Z oferty warsztatowej BWA skorzysta tego lata w sumie około 50 młodych miłośników fotografii. Organizatorzy planują w przyszłym roku przeprowadzić więcej warsztatowych turnusów.

Jesienią najlepsze fotografie Małych Odkrywców będzie można zobaczyć na wystawie w BWA. Trafią one także do katalogu, który będzie opublikowany na stronie internetowej instytucji.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO