Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Magiczny świat bajek, czyli baśnie braci Grimm w Galerii Echo

sobota, 29 lutego 2020 15:29 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzisiaj dzieci zawładnęły Galerią Echo – specjalnie dla najmłodszych zaprezentowano średniowieczny spektakl lalkowy. „Opowieści Wagantów” to historia o wędrujących lalkarzach, którzy jeżdżą swym wozem od wsi i grają swe opowieści dla dzieci i dorosłych. Oprócz spektaklu, była muzyka na żywo i wiele innych atrakcji, na przykład zajęcia z języka angielskiego.

- Zajęcia z języka angielskiego poprowadzili nauczyciele ze szkoły językowej Gareth’s School. Oprócz tego kącik dla najmłodszych maluchów. Będziemy bawić się tak zwanymi slajmami, czyli ciągnącąj się mazią, przygotowywaąj na bazie kleju. Będziemy dmuchać z niej bańki, barwić  i dodawać brokatu. Dzieci ją uwielbiają - opowiadała Żaneta Sobierajska, jedna z organizatorek wydarzenia.

 Dzisiejsza zabawa była także dla maluchów okazją do spotkania z książką.

- Dzieci przygotowywały zakładki do książek oraz będą mogły skorzystać z Biblioteki Malucha - czyli wymienić książkę, którą już przeczytały na nową – w ten sposób chcieliśmy pokazać maluchom uroki czytelnictwa i zachęcić je do korzystania z bibliote. – opowiadała Żaneta Sobierajska.

Jak najmłodsi bawili się dzisiaj w Galerii Echo?

- Są mięciutkie i kolorowe poduszki na których możemy siedzieć i bardzo mi się to podoba. Przedstawienie jest fajne, lubię taką muzykę. Jestem tu z siostrą drugi raz – mówiła siedmioletnia Ala.

Spektakle dla dzieci odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca, z wyłączeniem wakacji. Lalki wykorzystane przy przedstawieniach, wykonane są z przedmiotów codziennego użytku, takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary czy... miotły. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 marca.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO