Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Laboratoria GUM oraz nowe siedziby NFZ i ŚCiT. Jest porozumienie miasta i województwa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Laboratoria GUM oraz nowe siedziby NFZ i ŚCiT. Jest porozumienie miasta i województwa

Kielce / 18 czerwca 2019 / Tekst

Kampus Głównego Urzędu miar powstanie przy ulicy Wrzosowej, zaś nowa siedziba NFZ przy ulicy Langiewicza – wynika z porozumienia zawartego pomiędzy władzami samorządowymi Kielc i województwa świętokrzyskiego. Znamy również lokalizację nowej siedziby Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Trzy niezwykle ważne z punktu widzenia miasta i regionu inwestycje nareszcie będą miały zagwarantowaną lokalizację. – To dobry dzień, podczas którego sfinalizujemy proces zamiany działek, będący niezbędnym elementem do kontynuowania kluczowych projektów – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wspomniana przez marszałka wymiana nieruchomości, wynikająca z zawartego porozumienia, polega na przekazaniu działki przy ulicy Wrzosowej pod budowę Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. Teren należy obecnie do Narodowego Funduszu Zdrowia, który w ramach rekompensaty ma otrzymać od województwa niezabudowaną część gruntów przy ulicy Langiewicza. Miasto z kolei przekaże województwu nieruchomości przy ulicy Bęczkowskiej, gdzie ma powstać nowa siedziba ŚCIT-u. – Te instytucje służą naszym mieszkańcom na wielu poziomach. Nigdy nie będzie dobrze, jeśli samorząd nie będzie współpracować z miastem. Dziś na moje biurko wpłynął list intencyjny od profesora Jacka Semaniaka, rektora UJK, który chce wejść do ŚCIT-u z udziałami. To pokazuje, że zmiany są odbierane  pozytywnie – zauważa Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego . Na jesieni ma być ogłoszony przetarg na budowę nowej siedziby instytucji.

Z porozumienia zadowolony jest również prezydent Kielc Bogdan Wenta. – Okazało się, że te trzy inwestycje da się ze sobą powiązać dla wspólnego dobra. Były różne lokalizacje i miejsca, ale w końcu znaleźliśmy rozwiązanie. To pokazuje, że wspólnie możemy bardzo dużo – mówi prezydent.

poro

Porozumienie muszą zatwierdzić jeszcze Rada Miasta Kielce i Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ