Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kurs z rektorem

poniedziałek, 09 listopada 2015 08:49 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Ruszyła nowa linia autobusowa dedykowana studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Pierwszy kurs autobusu numer 55 wyruszył z ulicy Biskupa Czesława Kaczmarka o godzinie 7.22.

Pasażerami byli zarówno studenci, jak i dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Marian Sosnowski oraz władze UJK.

- Zależało nam na tym, żeby nowa linia dała możliwość bezpośredniej komunikacji studentom z Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. Chcieliśmy, aby przebiegała w pobliżu rektoratu. Autobus jedzie ulicą Seminaryjską i Źródłową. Później skręca w Sandomierską. Tam będą mogli wsiąść studenci mieszkający w naszym miasteczku przy ulicy Śląskiej – wyjaśnia rektor UJK, profesor Jacek Semaniak.

Władze uczelni liczą, że na uruchomieniu linii nowej linii autobusowej nie zakończą się inwestycje Urzędu Miasta związane z komunikowaniem kampusu z resztą miasta.

- Czekamy na połączenie ulicy serwisowej na północ od drogi krajowej numer 74 z Aleją Solidarności. Wówczas zarówno komunikacja autobusowa, piesza, jak i samochodowa będzie jeszcze bardziej sprawna. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Miejski Zarząd Dróg ogłosił konkurs na przygotowanie dokumentacji pod rozbudowę ulicy Domaszowskiej w kierunku kampusu uniwersyteckiego – dodaje Semaniak.

Trasa i rozkład jazdy linii 55 znajduje się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Jest ona trzecim połączeniem autobusowym z kampusem UJK, obok linii 13 i 114.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO