Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kupcy z Centrum Handlowego "Planty" zapłacą niższy czynsz

środa, 10 czerwca 2020 15:32 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Najemcy Centrum Handlowego "Planty" zapłacą o połowę niższy czynsz za maj i czerwiec. Przedstawiciele kupców porozumieli się w tej sprawie z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

- Ulgi w opłatach czynszowych zostały ustalone na spotkaniu przedstawicieli Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni z reprezentantami Stowarzyszenia Kupców, Przedsiębiorców i Przyjaciół Galerii Planty pod koniec maja. Kupcy zabiegali o obniżkę czynszu w związku ze spadkiem liczby klientów w Centrum Handlowym - informuje Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Przypomnijmy, że wcześniejsze ustalenia między Zielenią a przedstawicielami kupców zakładały, że za czas niefunkcjonowania Centrum Handlowego "Planty" z powodu epidemii koronawirusa czynsz wyniesie złotówkę miesięcznie.

"Planty" zostały otwarte dla klientów 5 maja. W tej chwili otwartych jest około stu sklepów. Klienci oraz przedsiębiorcy korzystający z centrum handlowego muszą zasłaniać usta i nos oraz utrzymywać dystans społeczny. W galerii obowiązuje ruch jednokierunkowy, który jest odpowiednio oznaczony. Dla klientów udostępniono także płyn do dezynfekcji.

Centrum jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 19, a w soboty os 10 do 15.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO