Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Krok w stronę budowy nowoczesnego biurowca KPT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Krok w stronę budowy nowoczesnego biurowca KPT

Kielce / 10 stycznia 2018 / Tekst

Kielecki Park Technologiczny ogłosił przetarg na dokumentację projektową oraz budowlaną dla biurowca California. Obiekt będzie kosztował aż 85 milionów złotych.

To będzie najnowocześniejszy w Polsce inkubator technologiczny. Na prawie 15 tys.m2 znajdą się biura na 6 kondygnacjach, przestrzeń konferencyjna, coworkingowa oraz strefa sportowo-rekreacyjna.  W podziemiach znajdzie się też parking na 200 samochodów. - Zakładamy, że to będzie nasz najbardziej prestiżowy budynek. Część powierzchni będzie dedykowana startup'om, natomiast część będzie do samodzielnej aranżacji przez większe przedsiębiorstwa. Będziemy szukać strategicznego, dużego lokatora - mówi Justyna Lichosik, zastępca dyrektora KPT.

Obecnie Kielecki Park Technologiczny dysponuje dwoma budynkami: Orange i Sky, w których jest ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Jednak oba są już zapełnione. - Nasze dotychczasowe obłożenie wszystkich lokali pokazuje, że potrzebujemy w tej dzielnicy kolejnych pomieszczeń. Mamy sporo zapytań od firm, których nie możemy zaspokoić. Staramy się lokować firmy w wirtualnym inkubatorze lub przydzielać im mniejsze metraże, także jesteśmy pewni, że nowy budynek będzie się cieszył zainteresowaniem - dodaje Justyna Lichosik.

Pierwsze prace przy inkubatorze mają ruszyć w maju 2019 roku. Budowa będzie trwała 30 miesięcy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna