Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Koniec roku szkolnego. Jak będzie wyglądał?

piątek, 19 czerwca 2020 12:25 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W piątek, 26 czerwca, uczniowie oficjalnie zakończą kolejny rok nauki. Tym razem jednak odbiór świadectw będzie wyglądał nieco inaczej. Ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa szkoły nie będą mogły zorganizować tradycyjnych, uroczystych akademii.

To, w jaki sposób uczniowie odbiorą w tym roku świadectwa, zależy od dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej dopuszcza kilka opcji. Młodzież może odebrać dokument indywidualnie, bądź w małych grupach, w ściśle ustalonych terminach, na świeżym powietrzu.

- Nie organizujemy tradycyjnego, uroczystego zakończenia roku szkolnego - informuje Kazimierz Mądzik, kurator świętokrzyski. - Dla chętnych, w piątek o godzinie 12 zostanie odprawiona msza święta w Katedrze. O reszcie zdecydują dyrektorzy szkół. Wszystko musi się jednak odbyć z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa - dodaje.

- Myślę, że większość placówek nie zdecyduje się nawet na kameralne uroczystości na świeżym powietrzu. Raczej uczniowie będą odbierać świadectwa indywidualnie. Podobnie było zresztą z maturzystami, dyrektorzy umawiali ich przecież na konkretne godziny - stwierdza Mądzik.

Kurator przypomina również, że wszyscy, poza absolwentami, będą mogli odebrać świadectwa również w późniejszym terminie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO