Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kończy się drugi etap budowy mieszkań na kieleckich Jezioranach

środa, 17 czerwca 2020 09:59 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. MOPR Kielce
Beata Kwieczko

Jeszcze w tym miesiącu ma się zakończyć budowa czternastu mieszkań jedno-, dwu- i trzy pokojowych o powierzchni od 20 do 40 metrów kwadratowych na kieleckim osiedlu Jeziorany. To drugi z pięciu etapów inwestycji, dzięki której do 2023 roku powstanie 78 nowych lokali socjalnych.

Kieleckie Jeziorany to osiedle położone u zbiegu ulic 1 Maja, Hubalczyków i Łódzkiej. Od 2018 roku przechodzi gruntowną modernizację, w ramach której stopniowo jest wyburzanych 58 domków socjalnych, a w ich miejsce powstają nowoczesne mieszkania dla 78 rodzin. Inwestycja została podzielona na pięć etapów. W październiku ubiegłego roku zostało oddanych do użytku osiem lokali dwupokojowych, zlokalizowanych w dwóch budynkach dwupiętrowych oraz budynek wielofunkcyjny. Obecnie kończy się drugi etap inwestycji.

– Do użytku zostanie oddanych czternaście nowych mieszkań, które zostaną zasiedlone prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września – mówi Krzysztof Miernik, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach. – Obecnie ogłoszony jest przetarg na trzeci etap, w ramach którego powstanie kolejnych piętnaście mieszkań – dodaje.

W pozostałych etapach powstanie kolejno 15, 16 i 26 mieszkań. Inwestycja ma być zrealizowana do 2023 roku. Jej całkowity koszt to około 20 milionów złotych. Wszystkie etapy były dofinansowywane z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO