Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kolejni lekarze wypowiadają klauzulę opt -aut

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kolejni lekarze wypowiadają klauzulę opt -aut

Kielce / 07 grudnia 2017 / Tekst

87 specjalistów i 46 rezydentów  z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wypowiedziało już klauzulę opt – aut. Oznacza to, że nie godzą się na pracę ponad normę. Tymczasem w lecznicy nie ma odpowiedniej liczby specjalistów, by wszyscy lekarze pracowali jedynie 48 godzin tygodniowo.

Dyrekcja szpitala obawia się, że do strajku dołączą kolejne osoby. -  Boimy się przyszłości. Jeśli do akcji przyłączą się kolejne osoby, w pewnym momencie może zabraknąć  lekarzy do obstawy dyżurów - informuje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik szpitala.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach uważa, że problem powinien być rozwiązany systemowo. - Nie jest możliwe, aby dyrekcja szpitala sama wypracowała optymalne rozwiązanie, które będzie dla naszej placówki opłacalne ekonomicznie, a jednocześnie bezpieczne organizacyjnie – tłumaczy Anna Mazur – Kałuża.

Przypominamy, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach jest ponad 30 klinik i oddziałów, na których dyżurują lekarze. Łącznie w placówce zatrudnionych jest około 470 lekarzy.  Anna Mazur – Kałuża zapewnia, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Informacje o skali zjawiska szpital przekazuje do służb wojewody i marszałka województwa świętokrzyskiego.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna