Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Klub prezydencki zamiast koalicji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Klub prezydencki zamiast koalicji

Kielce / 16 listopada 2018 / Tekst

Nie będzie koalicji Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty ani z Koalicją Obywatelską ani z Prawem Sprawiedliwości. Wenta zaprasza jednak do klubu prezydenckiego ugrupowania kandydatów, którzy poparli go po I turze wyborów. 

Oznacza to, że do klubu nie są zaproszeni radni Prawa i Sprawiedliwości, choć z nimi również były prowadzone rozmowy. - Nie będzie żadnej sformalizowanej koalicji. Mam propozycję do wszystkich ugrupowań, które są w Radzie Miasta i poparły moją osobę w drugiej turze wyborów do klubu prezydenckiego, żeby dołączyli do klubu prezydenckiego. Rozmowy odbyły się ze wszystkimi ugrupowaniami. Je też bierzemy pod uwagę przy konstrukcji zarządu Rady Miasta oraz poszczególnych komisji. Hasłem, które nas łączyło było dobro Kielc i mieszkańców - mówi prezydent elekt.

Wenta chce w klubie prezydenckim realizować nie tylko swoje punkty programowe, ale także swoich kontrkandydatów z wyborów. - Jesteśmy otwarci na współpracę. Zabezpieczamy sobie pewną przestrzeń, aby móc realizować nasze cele, a z drugiej strony w klubie prezydenckim damy każdemu taką możliwość - tłumaczy. 

Na razie jednak nie wiadomo do końca jak praktycznie wyglądałaby praca w klubie prezydenckim. - Zostanie stworzona struktura. Na pewno będzie jakiś przewodniczący. Mamy jeszcze trochę czasu. Rozwiązania się znajdą - dodaje Wenta.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna