Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

MIASTO

Kieleckie Jeziorany ozdobione kwiatami

wtorek, 15 września 2020 15:04 / Autor: Marzena Rygiel
foto: Facebook Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Spółka z o.o.
Marzena Rygiel

Kieleckie Jeziorany od tygodnia cieszą się nowymi nasadzeniami. Mieszkańcy osiedla, przy pomocy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, zaaranżowali teren obok bloków mieszkalnych.

Dzięki pozyskanym środkom z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie mieszkańcy Jezioran kupili kilkadziesiąt sztuk roślin i cebulek kwiatów, które planowali zasadzić w swojej okolicy. RPZiUK na ich prośbę zaangażował się w działania i udzielił cennych rad.

– Nasz pracownik Piotr Stochmal pomógł wytyczyć granice rabaty i podpowiedział między innymi, jak właściwie posadzić rośliny i jak je pielęgnować. Dał również wskazówki odnośnie pielęgnacji terenu przed zimą – informuje Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

RPZ przekazał także kilkanaście sztuk krzewów i roślin doniczkowych, aby wesprzeć inicjatywę.

– O pomoc zgłoszono się do nas już jakiś czas temu. Wykonanie nasadzeń było możliwe jednak dopiero teraz, ponieważ jesień jest najlepszą porą na przeprowadzenie tego typu prac. Rośliny mogłyby nie przetrwać lata i wysokich temperatur – relacjonuje rzecznik.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców już na wiosnę osiedle zdobić będą między innymi berberysy, trawy ozdobne, rozchodniki oraz liliowce.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO