Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kieleckie Dni Energii zakończone

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Kieleckie Dni Energii zakończone

16 września 2017 / Tekst

Prezentacja pojazdów zasilanych energią elektryczną, bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni, mnóstwo gier i zabaw – to  tylko kilka z wielu atrakcji, które zrealizowano podczas pierwszych w Kielcach "Dni Energii".

 „Kieleckie Dni Energii” to jedno z  największych wydarzeń energetycznych w Województwie Świętokrzyskim. Impreza jest okazją do upowszechniania oszczędzania energii w codziennym życiu oraz szerzenia wiedzy o działaniach, które każdy z nas może podjąć na rzecz poprawy jakości powietrza.  Przez ostatnie dwa dni zarówno dorośli jak i dzieci mogli korzystać z wielu atrakcji.

Pierwszego dnia zainteresowani mogli zapoznać się między innymi z  ekologicznymi  rozwiązaniami dotyczącymi transportu.  Drugiego dnia natomiast wiele atrakcji przygotowano między innymi w  Aptece Wyobraźni - Muzeum Zabawek i Zabawy. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach "Pozytywna energia zabawek". - Nasze warsztaty zaczęliśmy od lekcji i prezentacji informacji o tym czym jest energia. Przygotowaliśmy też wiele gier i zabaw pokazujących kiedy mamy do czynienia z energią oraz jak ją wykorzystać. Były między innymi zabawy z balonami - powiedziała Marlena Chudzik z Muzeum Zabawek i Zabawy.

Dzieciom te propozycje bardzo się spodobały. - Bardzo się cieszę, że tu przyszedłem. Dowiedziałem się jak powstaje energia. Pan pokazywał jak stworzyć układ ze światełkami. Chciałbym, żeby takie warsztaty były częściej - powiedział Grześ Świder.

ZOSTAW KOMENTARZ