Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielczanin należący do grupy przestępczej wpadł w Hiszpanii

piątek, 21 sierpnia 2020 10:15 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

38-letni Łukasz K., pseudonim „Gruby” został zatrzymany w Andaluzji, na północy Hiszpanii. Mężczyzna należał do szajki zajmującej się handlem narkotykami, a przed śledczymi ukrywał się od kilku lat, między innymi w Holandii, Francji i Hiszpanii. Wpadł w tym tygodniu.

Poszukiwania „Grubego” prowadził Kielecki Zespół Poszukiwań Celowych. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wyjechał z Polski i ukrywa się w Hiszpanii. Policjanci poinformowali o tym przedstawicieli sieci ENFAST w Komendzie Głównej Policji, którzy nawiązali współpracę ze swoimi hiszpańskimi odpowiednikami.

- Madrycki zespół poszukiwań zaczął weryfikować te informacje. Łukasz K. był bardzo ostrożny – często zmieniał miejsce pobytu i wygląd. W 2017 roku został zatrzymany we Francji, jednak przez błędy formalne zwolniono go z aresztu. Jakiś czas temu udało się ustalić, że kielczanin wrócił do Hiszpanii, wszystkie tropy prowadziły do miasta Grenada – informuje Kamil Tokarski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 Kilka dni temu, hiszpański policjant zajmujący się poszukiwaniami zauważył „Grubego” podczas zakupów w centrum handlowym w Grenadzie. Łukasz K. trafił za kratki, wkrótce zostanie deportowany do Polski.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO