Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielce znowu będą stolicą muzyki tanecznej w Polsce!

sobota, 15 lutego 2020 18:03 / Autor: Radio eM
Radio eM

Latem Kielce ponownie staną się stolicą muzyki tanecznej w Polsce. Na Kadzielni odbędzie się po raz kolejny Festiwal Muzyki Tanecznej. O kontynuowaniu współpracy miasta Kielce oraz Telewizji Polskiej w tym zakresie rozmawiali w Warszawie prezydenci Kielc Bogdan Wenta i Marcin Różycki oraz prezes TVP S.A. Jacek Kurski.

O rozmowach poinformował na swoim facebookowym profilu prezydent Bogdan Wenta: "Kontynuujemy zapisy 3-letniej umowy z TVP dot. Festiwalu Muzyki Tanecznej. [...] Na scenie Amfiteatru Kadzielnia ponownie zaprezentują się polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki rozrywkowej. Negocjacje przebiegły w dobrej, życzliwej atmosferze".

To będzie już trzecia edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach. Pierwsze dwie okazały się strzałem w dziesiątkę dla publiczności, bilety na imprezę znikały w błyskawicznym tempie. Na Kadzielni bawiło się za każdym razem kilka tysięcy osób. Koncerty były transmitowane w Programie Drugim Telewizji Polskiej. Podczas ostatniej edycji festiwalu w Kielcach zaprezentowali się m.in. Zenon Martyniuk, Akcent, Weekend, Boys, After Party, Bayer Full oraz Piękni i Młodzi. Zaśpiewała się też zagraniczna gwiazda - zespół No Mercy. Festiwal Muzyki Tanecznej pojawił się w Kielcach za sprawą byłego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, który rozpoczął 3-letnią współprace z TVP. 

bogdanpolo

Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki, prezes TVP S.A. Jacek Kurski oraz Prezydent Kielc Bogdan Wenta po rozmowach w Warszawie. Źródło: profil prezydenta Bogdana Wenty na Facebooku 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO