Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielce wyrolkowane. Dzisiaj po mieście jeżdżą na rolkach, hulajnogach i rowerach

sobota, 26 września 2020 14:34 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. FB Wyrolkowani Kielce
Adrianna Linertowicz

Na sport nigdy nie jest za późno. Dzisiaj może się o tym przekonać każdy, kto zechce dołączyć do wspólnej jazdy po Kielcach na rolkach, hulajnogach i rowerach. Jeżdżą dzieci, młodzież i nie brakuje również dorosłych.

Organizatorem wydarzenia jest grupa Wyrolkowani Kielce, która zrzesza aktywnych rolkarzy z Kielc, a także spoza miasta. Razem jeżdżą, uczą się i wymieniają doświadczeniami. Każdy, bez względu na wiek, może wziąć udział we wspólnym, sobotnim rolkowaniu. Celem wydarzenia jest także promowanie aktywnego stylu życia i sportowego ducha.

– Aktywne spędzanie czasu, wspaniała, wspólna zabawa i możliwość zdobycia blizn, które będą pamiątką być może do końca życia, a przede wszystkim świetny sposób na to, by oderwać się od codziennej rutyny – tak o inicjatywie wypowiedziała się pani Ilona, która wraz z innymi wzięła udział w wydarzeniu.

Śmigających po mieście rolkarzy można spotkać w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica, na kieleckiej „Sienkiewce”, na Rynku, Alei Sław, na Skwerze Szarych Szeregów i wszędzie tam, gdzie jeszcze uda im się dotrzeć.

Rolki, hulajnogi, deskorolki i rowery – jak się okazuje, to wszystko może łączyć ludzi. Wyrolkowane Kielce to projekt biorący udział w konkursie budżetu obywatelskiego Kielce.

Nadal nie jest za późno, by ubrać na nogi rolki lub wsiąść na rower i dołączyć do wspólnej jazdy po mieście!

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO