Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Już niedługo Hania rozpocznie czwarty cykl chemioterapii

czwartek, 02 kwietnia 2020 12:13 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Mała Hania Terlecka zakończyła już trzeci cykl chemioterapii celowanej w USA. Przed nią kolejna dawka. Jej organizm dzielnie walczy z chorobą.

Na Facebooku pojawił się nowy wpis, tym razem od administratorów strony. "Cześć Armio! Pewnie zastanawiacie się, co u naszej Wielkiej Malutkiej Wojowniczki. Haneczka przeszła trzeci cykl chemioterapii. To dobra wiadomość, choć oczywiście chemia powoduje wiele dolegliwości. Hania wymiotuje, ma słabe wyniki krwi - dużo spadków: magnez, potas, sód. Tętno ogromnie skacze - do 180 uderzeń na minutę. Są to normalne następstwa chemioterapii, a Hania jest turbodzielna. Lekarze mówią, że jest naprawdę silna. Wasze wsparcie tu w komentarzach i na instagramie jest nieocenione! Zarówno dla samej Hani jak i jej rodziców. Wkrótce przed Haneczką czwarty cykl chemioterapii, a po nim prawdopodobnie kolejny rezonans. Trzymajcie wciąż mocno kciuki za Hanię i módlcie się o jej uzdrowienie! Wy jako Armia macie niesamowitą moc!"

W tym samym poście, w ramach akcji #HaniaPomocnik, administratorzy rozpoczęli zbiórkę na rzecz kolejnego malucha, którego jedyną szansą jest leczenie w... Ohio razem z Hanią.

"W tym miejscu zwracamy się do Was Kochana Armio z prośbą o objęcie swoją mocą małego Filipka. Jego historia poruszyła nasze serca, ponieważ to... historia naszej Hani. Filipek ma guza mózgu i tak jak w przypadku naszej Hani w Polsce skończyły się dla niego wszelkie możliwości. Nadzieję dał rodzicom chłopca szpital w... Ohio w Columbus! Dokładnie ten sam gdzie udało nam się wspólnymi siłami zaprowadzić Hanię! Czy Armia Hani mogłaby pomóc Filipkowi dołączyć do Haneczki? Serdecznie Państwa prosimy. Przewidywany koszt leczenia Filipka to prawie 6 milionów złotych". 

Zbiórka na rzecz Filipka:https://tiny.pl/7hc1m

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem:https://tiny.pl/7hcq1

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO