Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Juwenalia 2019 - od rocka po disco polo

środa, 08 maja 2019 14:02 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Koncerty, imprezy, tradycyjny korowód oraz wielkie grillowanie to tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych kieleckich Juwenaliów. Święto studentów rozpocznie się w tym roku 14 maja i potrwa cały tydzień. Na kieleckich scenach wystąpią m.in. zespoły: Video, Koniec Świata, Boys oraz Very Nice.

Juwenalia rozpoczną się tradycyjnie  we wtorek, o godzinie 18 w Miasteczku Akademickim UJK przy ulicy Śląskiej. Środa zapowiada się na sportowo, tego dnia odbędzie się bieg przez kampus, zaplanowano także pokazy fitness oraz inne dodatkowe atrakcje dla aktywnych. Tego samego dnia wieczorem w Studenckim Klubie WSPAK wystąpi zespół  The Analogs.

Natomiast o godzinie 19.15 w hali Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się Kabareton Studencki. Wystąpią Marcin Zbigniew Wojciech, Ewa Błachnio oraz gwiazda wieczoru - Kabaret Paranienormalni. Bilety w przedsprzedaży dostępne dla studentów są w cenie 10 zł oraz 25 zł dla pozostałych osób.

W czwartek, 16 maja, czeka nas najbarwniejsza część juwenaliów, czyli Korowód Studencki. Pochód ruszy o godzinie 12 z Miasteczka Akademickiego Politechniki Świętokrzyskiej i dotrze na kielecki Rynek, gdzie prezydent Bogdan Wenta przekaże studentom klucze do miasta. Tego samego dnia o godzinie 19 w hali Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się koncert zespołów: Łydka Grubasa oraz Nocny Kochanek. Bilety będą w takiej samej cenie jak dzień wcześniej.

Na piątek zaplanowano Koncert Rap. W hali Politechniki Świętokrzyskiej wystąpią: Blacha, Kali oraz Paluch. Cena biletów to 15 zł dla studentów oraz 40 zł dla pozostałych chętnych.

Sobotni wieczór to rockowe rytmy w Pałacyku Zielińskiego. Wystąpią dwa zespoły: Koniec Świata, znany między innymi z przeboju „Oranżada” i grupa Video - jednym z ich hitów jest „Papieros”.  To będzie koncert plenerowy. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, chociaż bilety są bezpłatne. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, jednak miejsca będzie można zajmować już o 17.30.

Zupełnie inne rytmy zabrzmią w niedzielny wieczór w Amfiteatrze Kadzielnia. Gwiazdą koncertu Prezydent Studentom będzie zespół Boys. Ponadto na scenie wystąpi grupa Very Nice, a zabawę poprowadzi Kabaret Czwarta Fala. Studenci będą mogli kupić bilety za 10 zł, a pozostali za 20 zł. Koncert rozpocznie się o 19.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO