Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Już projektują ścieżki

poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:47 / Autor:

Ponad 190 km ścieżek rowerowych powstanie na terenie świętokrzyskiego w ciągu najbliższych dwóch lat.

Umowa na zaprojektowanie tras już podpisana; projekt będzie kosztować województwo 700tys. zł. Inwestycja realizowana będzie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, jej cały koszt to prawie 24 miliony złotych. W sumie ścieżki połączą pięć regionów tak zwanej ściany wschodniej, w których projekt zakłada budowę niemal dwóch tysięcy kilometrów za sumę 173mln zł, z czego 146mln przekaże Unia Europejska.

Świętokrzyski odcinek trasy rowerowej rozpoczynał się będzie w okolicach Sandomierza, wiódł przez Klimontów, Iwaniska, Raków, Kielce, a zakończy w Sielpi. Ze względu na budowę drogi nr 728, ciąg pieszo-rowerowy zostanie przedłużony do Końskich. Jak zapowiadają samorządowcy, w wielu miejscach wykorzystane zostaną istniejące drogi o małych natężeniu ruchu i chodniki. Powstanie także specjalna infrastruktura: wiaty, parkingi, punkty serwisowe i miejsca noclegowe.

- "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej" to jeden z najważniejszych projektów realizowanych obecnie w naszym kraju. Turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością, a budowa ścieżek z pewnością wpłynie na poprawę atrakcyjności turystycznej naszego regionu – zachęca już do zwiedzania świętokrzyskiego z tej perspektywy Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO