Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

„Jak się zachwycać, żeby zachwycić?” tego dowiedzą się uczniowie biorący udział w Tygodniu Kultury Języka

piątek, 06 marca 2020 14:18 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W ramach 28. Tygodnia Kultury Języka w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbędą się warsztaty teatralno-językowe „Jak się zachwycać, żeby zachwycić?”. W trakcie zajęć dzieci będą ćwiczyć swoją wyobraźnię językową, szukać nowych, kreatywnych rozwiązań oraz wyrażania pozytywnych emocji.

Od wtorku, 10 marca, do piątku 13 marca, uczniowie kieleckich szkół będą mieli szansę uczestniczyć w warsztatach teatralno-językowych, które poprowadzi Ewa Lubacz, aktorka „Kubusia”.

- Chcemy pokazać dzieciakom, w jaki sposób można wyładować swoją ekspresję, używając nie tylko słów typu fajny, genialny, czy masakryczny - mówi Karolina Grzegorczyk z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. - Chcemy im uświadomić, że każdy jest wyjątkowy i każdy może wyrażać się w różny sposób, pokazywać swoją osobowość poprzez zachwyt, na przykład przyrodą. Myślę, że trzeba wpajać dzieciom dobre nawyki od najmłodszych lat - dodaje.

Program jest zaadresowany do dzieci od siódmego roku życia. Zajęcia będą odbywać się o godzinie 12, po spektaklu „Noc żywych zabawek”. Udział w warsztatach jest darmowy. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy telefoniczne.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO