Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Jak dojedziemy na kieleckie cmentarze? [MAPA]

czwartek, 31 października 2019 15:42 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Podczas Uroczystości Wszystkich Świętych na kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu. Zanim wybierzemy się na cmentarz, warto sprawdzić, jak możemy do niego dotrzeć.

W przypadku cmentarza na Piaskach zmiany obowiązują od 29 października do 4 listopada. Dla kierujących dostępne są dwie jezdnie ul. Zagnańskiej  na odcinku od skrzyżowania z ul. Jesionową i Łódzką do rejonu skrzyżowania z ul. Piaski Małe. Prawe pasy ruchu na każdej z jezdni od wysokości obiektów KS Tęcza w stronę cmentarza przeznaczone są na parkowanie równoległe. Droga zbiorcza usytuowana przy nowej jezdni w sąsiedztwie cmentarza udostępniona jest jedynie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Z kolei w przypadku cmentarzy przy ul. Ściegiennego, Spokojnej oraz w Cedzynie zmiany obowiązują od 31 października od godziny 6 do 3 listopada do godziny 20. Ulicami jednokierunkowymi są: ul. Sołtysiaka „Barabasza” na odcinku od  ul. Ściegiennego do  al. Legionów, ul. Kwasa na odcinku  od  ul.  Mahometańskiej do  ul.  Sołtysiaka „Barabasza”, ul. Spokojna na odcinku od  ul. Ściegiennego  do  ul. Langiewicza, ul. Langiewicza na odcinku  od ul.  Spokojnej  do ul.  Mała  Zgoda, ul. Zgoda na odcinku  od  ul. Spokojnej  do  ul.  Mała  Zgoda oraz od ul. Miodowicza do ul. Mała Zgoda, nul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego, ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Sołtysiaka „Barabasza” do ul. Husarskiej. Natomiast na odcinku ul. Ściegiennego od pl. J. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka „Barabasza” obowiązuje ruch dwukierunkowy. Dla kierujących udających się na cmentarz przy ul. Ściegiennego dostępny jest parking przy stadionie „Suzuki Arena”. Dostępne są także parkingi przy pomniku Homo Homini oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. 

RuchWszystkich

W Cedzynie, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską jest wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy jest przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. Na ulicy Cmentarnej obowiązują zakazy zatrzymywania się pojazdów po  obu stronach. Na ul. Sandomierskiej za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone są zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO