Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Inwestycja kieleckiego uniwersytetu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Inwestycja kieleckiego uniwersytetu

Kielce / 11 stycznia 2018 / Tekst
Wizualizacja obiektu Wizualizacja obiektu

Kolejna rozbudowa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W sumie za 40 milionów złotych, z czego ponad 34 miliony to unijne dofinansowanie, uczelnia zrealizuje projekt MEDPAT. Przewiduje on powstanie nowych pracowni naukowych i sal dydaktycznych przy alei IX Wieków Kielc.

Uczelnia przeprowadzi sporą inwestycję. W planach jest nadbudowa kondygnacji nad istniejącym budynkiem wydziału przy alei IX Wieków Kielc. Powstanie też nowe skrzydło budynku. W nowej przestrzeni znajdą się kolejne pracownie, laboratoria, sale dydaktyczne. - Tych pracowni będzie wiele. Pojawi się pracownia fizjologii, mikrobiologii, centrum symulacji, pracownia dotycząca badań genetycznych, patomorfologicznych i całego kompleksu badań z zakresu nauk podstawowych. Będzie również możliwość realizacji komercyjnych działań w związku z wymaganiami tego projektu - mówi profesor Stanisław Głuszek.

Projekt przewiduje także doposażenie wydziału. - W ramach zakupów aparaturowych zakupiona zostanie specjalistyczna pracownia symulacji medycznych w zakresie planowania leczenia i wykorzystania metod fizycznych. Jako jedyna będzie ona zlokalizowana na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. To wiąże się z tym, że wydział ma ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w przygotowaniu kadry specjalizującej się w diagnostyce i terapii z wykorzystaniem metod fizycznych - tłumaczy rektor UJK profesor Jacek Semaniak.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu jest jednym z najprężniej rozwijających się wydziałów UJK. W jego strukturach studiuje ponad 2600 osób. Od niedawna działający kierunek lekarski przyciąga żaków z różnych stron kraju i świata. Na takie studia w Kielcach, jak do tej pory, zdecydowało się już prawie 400 osób. Rozrastająca się uczelnia jest istotna z punktu widzenia rozwoju regionu. - Status uniwersytecki i jakość kształcenia trzeba potwierdzać i rozwijać. To też ważny element statusu regionalnego i naszych ambicji bycia województwa nie gorszym od innych, chociaż oczywiście znamy swoje miejsce. To jak rozwija się uniwersytet potwierdza, że możemy mierzyć wyżej - mówi marszałek Adam Jarubas.

Wielomilionowa inwestycja uniwersytetu zakończy się w 2021 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna