Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Harcerze ciężko pracują. Trwają próby przed koncertem i przeglądy konkursowe.

piątek, 13 lipca 2018 17:07 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trwają przeglądy konkursowe i próby przed koncertem "Gospodarze Gościom" w ramach 45. 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Jutro w Amfiteatrze Kadzielnia zaprezentuje się blisko 450 utalentowanych artystów z naszego regionu.

- Tegoroczny koncert "Gospodarze Gościom" jest szczególny, bo będziemy czcili stuletnią niepodległość naszego kraju i stulecie Związku Harcerstwa Polskiego w jednym. Próby rozpoczęły się już wczoraj i trwały przez cały dzień. W sumie pracowaliśmy przez 12 godzin. Dziś mamy kolejny dzień prób i na pewno będziemy ćwiczyć do późnego wieczora. Ostatnia próba odbędzie się o godzinie 19.30 i będzie próbą generalną tego wszystkiego, co wypracowaliśmy przez ostatnie dni. Jutro też czeka nas jeszcze trochę pracy, ale już tylko do południa, ponieważ uczestnikom na pewno potrzeba trochę czasu, żeby odpocząć między próbami, a występem - mówi Arkadiusz Szostak, reżyser koncertu i dyrektor artystyczny Festiwalu.

Przygotowanie finału zajęło organizatorom kilka godzin. Na scenie zaprezentuje się blisko 450 wykonawców, których będziemy mogli zobaczyć już jutro w dwugodzinnym widowisku. Koncert "Gospodarze Gościom" rozpocznie się o godzinie 20.

Także od wczoraj trwają przeglądy konkursowe, podczas których uczestnicy zakwalifikowani do udziału w festiwalu prezentują swoje programy artystyczne. Na Małej i Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury występują formacje taneczne, wokaliści, duety oraz zespoły wokalne i instrumentalne.

- Poziom, który prezentują wszyscy wykonawcy jest bardzo wysoki, dlatego jury, które ich ocenia ma naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Po zakończeniu wszystkich eliminacji będziemy ustalać, do kogo trafią przepiękne Jodły. Statuetki zostaną wręczone laureatom podczas koncertu galowego na Kadzielni na zakończenie festiwalu. Zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, bo będzie to naprawdę przepiękny koncert - mówi Andrzej Wolski, szef konsultantów na festiwalu harcerskim.

Jeszcze dziś na uczestników festiwalu czeka dobra zabawa. O godzinie 18.30 z Placu Moniuszki ulicą Sienkiewicza przejdzie barwny roztańczony i rozśpiewany korowód, który dotrze na Rynek. Tam harcerze otrzymają od władz Kielc klucze do miasta i wystąpią przed publicznością. O godzinie 19 odbędzie się koncert "Zakręceni na Kielce". Jeżeli dopisze pogoda, również jeszcze dziś zostanie uroczyście otwarte Miasteczko Zlotowe na terenach zielonych Politechniki Świętokrzyskiej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO