Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Handlowali marihuaną

wtorek, 01 grudnia 2015 11:46 / Autor: Radio eM
Radio eM

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy najprawdopodobniej trudnili się przemytem narkotyków. W samochodzie najstarszego z nich, 44-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, ujawniono marihuanę o wadze 7 kg.

 

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozpracowując środowisko przemytników środków odurzających ustalili, że tym nielegalnym działaniem może trudnić się 44-latek z powiatu kieleckiego.

W miniony czwartek został on zatrzymany w momencie, gdy w swoim samochodzie przewoził susz roślinny wstępnie zidentyfikowany jako marihuana o wadze ok. 7 kg. Wszystko zapakowane było w specjalne próżniowe opakowania. W toku dalszych ustaleń zatrzymano kolejnych mężczyzn, którzy również podejrzewani są o współudział w zorganizowaniu przemytu narkotyków z zagranicy na teren naszego kraju.

Trzech mężczyzn w wieku 40, 34 i 31-lat mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego oraz 44-latek usłyszeli już zarzut przemytu znacznej ilości substancji odurzających. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich czterech podejrzanych, na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Opr: MT

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO