Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Groźna burza nad Kielcami. IMGW wydało ostrzeżenia

sobota, 29 sierpnia 2020 22:56 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ulewne deszcze, burze z piorunami i porywisty wiatr. Noc z soboty na niedzielę (29-30 sierpnia) nie będzie należała do najspokojniejszych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał, że do godziny 9 rano w niedzielę należy spodziewać się opadów silnego deszczu z burzami, a nawet burzy z gradem. Alertami objęto województwa centralnej oraz południowej części kraju. Nad Kielcami przeszła już pierwsza burza z piorunami, jednak na jednej burzy raczej się nie skończy.  

Dla północnej części województwa świętokrzyskiego wydane zostało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. Prognozowane jest występowanie burz z opadami deszczu sięgającymi od 20 do 30 mm. Ma im towarzyszyć porywisty wiatr, osiągający nawet 100 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami oraz burzami z gradem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla południowej części regionu. Przewidywane są umiarkowane opady deszczu sięgające od 30 do 40 mm, podczas których mogą występować burze i porywy wiatru osiągające do 75 km/h. Również istnieje ryzyko wystąpienia gradu.

Prognozowany jest także wzrost poziomu wody w rzekach, a nawet podtopienia w związku z występowaniem ulewnych deszczy.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO