Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Grad medali dla lekkoatletów z Politechniki Świętokrzyskiej

piątek, 18 września 2020 12:54 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: PŚk
Weronika Kępa

Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej po raz kolejny udowodnili, że niemożliwe nie istnieje. Żacy są odznaczani nie tylko za liczne osiągnięcia naukowe, ale jak się okazuje również za sportowe. Z Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce przywieźli łącznie aż osiem medali.

- Młodzi sportowcy sprawili nam dużą niespodziankę, zdobywając łącznie aż osiem medali - trzy w klasyfikacji generalnej mistrzostw oraz pięć w kategorii uczelni technicznych - poinformował Marek Kalwat, trener sekcji lekkoatletycznej PŚk.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Politechniki okazał się Aleksandr Pylypchuk, student Wydziału Zarządzania i Modelowania Komputerowego, który zdobył aż cztery medale: srebrny i złoty w dwóch kategoriach w skoku w dal, a także brązowy i srebrny w dwóch kategoriach w trójskoku.

Kolejne dwa medale należą do Aleksandra Podsiadło, studenta Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Po jednym zdobyły również kobiety Paulina Borowska i Natalia Banaśkiewicz.

- Rewelacyjne wyniki naszych sportowców pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że niebawem uczelnia wzbogaci się o nowy wielofunkcyjny stadion lekkoatletyczny - stwierdza Kalwat.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO