Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Główny Urząd Miar coraz bliżej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Główny Urząd Miar coraz bliżej

Kielce / 09 października 2018 / Tekst

Miasto zrobiło kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy Kampusu Laboratoriów Głównego Urzędu Miar. Kieleccy radni zgodzili się na przekazanie miejskich gruntów dla konsorcjum, które ma zająć się potężną inwestycją.

21% udziałów w terenie należy teraz do Politechniki Świętokrzyskiej, natomiast reszta do władz Głównego Urzędu Miar. Te dwa podmioty stworzą konsorcjum, które ubiega się o dofinansowanie budowy z funduszy unijnych. Koszt inwestycji to blisko 200 milionów złotych.

Za Starostwem Powiatowym na działce o powierzchni 11 hektarów powstanie ogromny kompleks laboratoriów, gdzie będą prowadzone najbardziej innowacyjne badania metrologiczne. Planowane jest wybudowanie 25 specjalistycznych laboratoriów.

Pracę w kampusie laboratoriów znajdzie docelowo prawie 200 wykwalifikowanych pracowników, absolwentów fizyki oraz chemii.

Dokumentacja projektowa i wykonawcza ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, natomiast w 2020 roku przeprowadzony zostanie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót. Budowa obiektu  potrwa do 2023 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna