Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Gdzie stanie pomnik Gosiewskiego?

wtorek, 10 kwietnia 2018 12:55 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Trwają prace nad przystąpieniem do budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach. Jest już konto bankowe, gdzie będą przyjmowane wpłaty od darczyńców oraz cztery proponowane lokalizacje.

Budową pomnika zajmuje się specjalny komitet, którego przewodniczących jest Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jak na razie gremium jest na etapie wyboru miejsca upamiętnienia. Są cztery możliwości: ulica Warszawska w okolicach IPN Przystanku Historia, w pobliżu dworca autobusowego, przy dawnym BWA przy ul. Leśnej oraz w parku miejskim nieopodal ronda imienia Giedroycia. - Braliśmy pod uwagę inne lokalizacje takie jak Plac Literatów czy okolice Szpitala Onkologicznego, ale te cztery miejsca spotkały się z największą aprobatą - mówi Krzysztof Słoń.

Wiadomo już, że Przemysław Gosiewski zostanie pokazany za mównicą. Prawdopodobnie rzeźba zostanie wyłoniona w drodze konkursu. - Wicepremier Gosiewski czuł się za mównicą jak ryba w wodzie i stąd taki pomysł. Czuł kontakt ze słuchaczami - wspomina senator PiS.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO