Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Franek z Kielc potrzebuje pomocy. W niedzielę koncert charytatywny

czwartek, 03 września 2020 16:15 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższą niedzielę, 6 września, bezpośrednio po mszy o godzinie 17 w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbędzie się koncert charytatywny "Lepsze jutro dla Frania". Wystąpią znakomici artyści - Renata Drozd, Maja Wojtaszek, Darek Bernatek, a towarzyszyć im będzie Chór Garnizonowy.

W repertuarze znajdą się najpiękniejsze utwory o Bogu i o Miłości, a pieniądze zebrane do puszek zostaną w całości przekazane rodzicom Frania Kumora i przeznaczone na jego zbliżającą się operację.

Franuś ma 7 lat, mieszka w Kielcach, urodził się jako wcześniak z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz niedowładem spastycznym czterokończynowym. Jest bardzo pogodnym, wesołym i inteligentnym chłopcem. Otrzymał klasyfikację przeprowadzenia zabiegu fibrotomii metodą Ulzibata, która znaczenie poprawi jego sprawność fizyczną, a w przyszłości da szansę na większą samodzielność. Jego koszt to 11800 złotych. Rodzice dbają również o to, żeby regularnie uczęszczał na rehabilitację, dogoterapię i hipoterapię. Wyjeżdża też na turnusy rehabilitacyjne, ale niestety wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO