Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Zlot fanów japońskich aut na Placu Wolności

sobota, 01 sierpnia 2020 20:35 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Miłośnicy japońskiej motoryzacji wjechali w sobotę 1 sierpnia na kielecki Plac Wolności. Zlot został zorganizowany przez grupę pasjonatów JapOnly pod nazwą JapOnly vol. 14 – Conquest of Kielce.

Na Placu Wolności w sobotni wieczór można było podziwiać różne auta japońskich producentów. Subaru, Mitsubishi, Nissan, Honda, Toyota. Nieważna była marka, nieistotny model, ważne, że przyjechał do Kielc z Japonii.

– Ogólnie jest to zlot fanów japońskiej motoryzacji. Chłopaki z JapOnly przyjechali z Krakowa. Zorganizowali mały zlot poświęcony wyłącznie japońskim samochodom. Jako miłośnicy japońskich aut spędzamy tutaj czas razem, delektując się swoim towarzystwem i widokiem fajnych aut – mówił Eryk Mysior, który połączył dwie pasję w jedną: motoryzację i rysunek. Jego prace również można było podziwiać w sobotę na Placu Wolności.

– Jesteśmy grupą pochodzącą z Krakowa. Interesują nas wszystkie samochody japońskich marek. Od klasycznych pojazdów zabytkowych, które pozostały dokładnie takie same, jakie wyjechały z fabryk dziesiątki lat temu, po całkowicie zmodyfikowane maszyny, których moce często przekraczają kilkukrotnie fabryczne wartości – mówi Wojciech Petrylak z grupy JapOnly.

– Najwięcej wydarzeń organizujemy oczywiście w Krakowie, gdzie przyjeżdża po 200-300 japońskich aut. Jednak osoby należące do naszej grupy są rozsiani po całej Polsce. Z tego powodu często organizujemy również wyjazdy „gościnne” w innych miastach. W przyszłym miesiącu wybieramy się do Warszawy, gdzie cyklicznie organizujemy takie wydarzenia – dodaje Wojciech Petrylak.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO