Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] W Przystani dla Sztuki dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Kota

sobota, 15 lutego 2020 13:39 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Co prawda do Światowego Dnia Kota zostały jeszcze dwa dni, ale w sobotni poranek w Przystani dla Sztuki mieszczącej się w Kieleckim Centrum Kultury dzieci już obchodziły święto kocurków. Było spotkanie z kotem o imieniu… Kicia, a także tworzenie kocich grafik.

- Kota się nie tresuje, ponieważ jest zbyt niezależny. To bardzo fajne zwierze, które łatwo oswoić. Należy pamiętać, że nie lubi hałasu i zmian, tak więc warto mu oszczędzać wszelkich stresów - mówiła Anna Śledzińska, prezes kieleckiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Dzieci dowiedziały się dzisiaj również tego, że w Polsce najbardziej znanym kotem jest ten europejski. Oprócz tego popularne są takie rasy jak: brytyjski, który jest spokojny i niezbyt energiczny, czy norweski leśny, charakteryzujący się pięknym futrem. Z kolei największym kotem europejskim jest.. kaszubski.  A czy dzieci lubią koty?

- Najbardziej w kotach podoba mi się ich mordka, poza tym one są po prostu słodkie - stwierdził Bruno.

W ramach dzisiejszych warsztatów dzieci wykonały również dwa rodzaje grafik. Doświadczone maluchy zrobiły je przy użyciu suchej igły, w pleksi. Z kolei te biorące udział w zajęciach po raz pierwszy, przy użyciu techniki zbliżonej do monotypii i narzędzi drewnianych stworzyły grafiki na miękkich piankach. Każda z wykonanych prac miała oczywiście koci motyw.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO