Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] W mglisty poranek przypominali kierowcom o światłach

środa, 23 października 2019 12:01 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dwa zatrzymane dowody rejestracyjne – to efekt zaledwie kilkunastu minut akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. – Zwracamy uwagę kierującym na braki w oświetleniu i ich złe ustawienie – informuje podkom. Mariusz Bednarski, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Od samego rana kieleccy funkcjonariusz kontrolowali i edukowali kierowców, jak kluczową rolę na drodze odgrywają światła. – Dzisiaj mamy mgłę i słabą widoczność. Możemy zaobserwować pojazdy, które jadą na światłach do jazdy dziennej, co jest niedopuszczalne, ponieważ powinny one poruszać się na światłach mijania. Dużo samochodów ma nieprawidłowo ustawione oświetlenie lub widoczne braki. Niestety, nie są to odosobnione przypadki. Zalecamy po każdym uruchomieniu pojazdu włączyć wszystkie światła, jakie są i sprawdzić ich działanie – przypominał podkom. Mariusz Bednarski.

Policjanci kontrolowali m.in. samochód Kamila Rękasa, który podkreśla, że oświetlenie samochodu to kluczowy element. – Szczególnie jest to ważne w takich warunkach jak dziś. Czujemy się dużo bezpieczniej, kiedy może dostrzec pojazd z daleka. Zawsze staram się stosować do przepisów i tak jest również w przypadku świateł – zapewniał.

Niestety, nie wszyscy kierowcy biorą sobie do serca apele policji. Panu Stanisławowi został zatrzymany dowód rejestracyjny za brak świateł stop i mijania. – Nie wiem, jak się to stało. Nie jechałem daleko, dlatego też nie sprawdzałem oświetlenia – tłumaczył się nasz rozmówca.

Policja przypomina, że za niesprawne oświetlenie możemy otrzymać mandat karny w wysokości nawet 500 złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO