Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Szymon Hołownia znów odwiedził Kielce. Zbierał podpisy i otworzył biuro wyborcze

piątek, 21 lutego 2020 12:05 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Szymon Hołownia, który wystartuje w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Polski, odwiedził Kielce. Wraz z wolontariuszami zbierali na kieleckich bazarach podpisy osób popierających jego kandydaturę. Następnie przy ulicy Zagórskiej Hołownia otworzył swoje biuro wyborcze.

Kielce są kolejnym przystankiem na trasie sztafety Szymona Hołowni. Kandydat zdecydował, że będzie odwiedzał po kolei szesnaście miast wojewódzkich, w których zostaną otwarte jego biura wyborcze. Pomagają mu w tym wolontariusze. Hołownia podkreślił, że musi być w Polsce musi być bezpartyjny prezydent. - Musi to być ktoś, kto będzie rzeczywiście pilnował przestrzegania reguł przez wszystkich uczestników gry - powiedział. - XXI wiek wymaga zupełnie innego sposoby myślenia o państwie, o polityce i Polsce - dodał.

W czasie swojego pobytu w Kielcach Hołownia zbierał podpisy na kieleckich bazarach, gdzie rozmawiał z różnymi osobami. - Spotykam się z bardzo pozytywnymi reakcjami, z mnóstwem sympatii i wsparcia. Wiele razy słyszę od ludzi: "Niech pan to robi, super, że sie pan odważył". Jestem wzruszony, zbudowany i wdzięczny za te reakcje, z którymi spotykam się na ulicach - stwierdził. Do tej pory kandydat na prezydenta zebrał około 35 tysięcy podpisów.

Jak Hołownia ocenia Kielce i nasz region? - Macie olbrzymi potencjał związany nie tylko z położeniem geograficznym i wypoczynkiem, ale to też potencjał lokalnej społeczności, którą obserwuję od lat. Macie sporo atutów, które mogłyby być wykorzystane, więc jeśli zostałbym prezydentem i mógłbym się do czegoś w tej sprawie przydać, to będę służył - zapewnił.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO