Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Policjanci z komendy miejskiej prowadzą zdalne zajęcia o bezpieczeństwie

wtorek, 26 maja 2020 10:47 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od środy uczniowie szkół z miasta i powiatu kieleckiego uczestniczą w zajęciach profilaktycznych przygotowanych przez mundurowych. Spotkania organizowane są za pośrednictwem platformy e-learningowej i dotyczą ważnych dla młodzieży przepisów oraz kwestii bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze postanowili wyjść naprzeciw potrzebom placówek oświatowych i przygotowali zajęcia zdalne.

- W związku z obecnym stanem zagrożenia epidemicznego to najbezpieczniejszy sposób na kontakt z młodzieżą. Tematyka takich spotkań dotyczy różnych sfer życia, najbardziej zwracamy uwagę na przepisy ważne dla młodych ludzi - wyjaśnia starszy sierżant Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 Zajęcia, które już się odbyły dotyczyły między innymi odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, aspektów prawnych cyberprzemocy czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Policjanci z zespołu do spraw ochrony człowieka świętokrzyskiej policji opowiadali natomiast młodzieży o założeniach konwencji o prawach dziecka. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, przypominali też uczniom o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach i o czym należy pamiętać poruszając się po zmroku.

Funkcjonariusze zwracali też uwagę młodzieży na to jak sprawdzić stan techniczny roweru przed wycieczką.

- Natomiast podczas zajęć dotyczących aspektów cyberprzemocy przypomnieliśmy dzieciom i młodzieży że nie są anonimowi w Internecie. Powiedzieliśmy sobie o tym jak zachowywać się podczas kontaktów z nieznajomymi i czego absolutnie nie wolno robić – dodaje policjantka.

Do tej pory z zajęć zdalnych skorzystało łącznie 169 uczniów ze szkół powiatu kieleckiego i Kielc. W cyklu spotkań udział biorą uczniowie placówek, które zgłoszą wcześniej chęć udziału. Tematyka zajęć jest uzgadniana bezpośrednio z dyrektorami szkół, potrwają one do końca roku szkolnego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO