Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] W Instytucie Dizajnu zastanawiano się, jak skolonizować... Marsa

sobota, 15 lutego 2020 14:35 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Kosmiczne spotkanie zorganizowano w sobotnie popołudnie w Instytucie Dizajnu w Kielcach. W ramach cyklu spotkań „Zestaw Kryzysowy”, przedstawiciele organizacji Innspace opowiedzieli o szeroko pojętej kolonizacji... Marsa.

- Najprościej zainteresowanie kolonizacją Marsa można wyjaśnić tym, że do sektora kosmicznego weszły firmy prywatne, co sprawiło, że na nowo się on odrodził - mówiła Justyna Pelc z grupy Innspace.

Jak się okazuje, jest wielce prawdopodobne, że pierwsi astronauci w końcu dotrą na Marsa. Jednak to misja obarczona dużym ryzykiem, a najważniejsze będą badania, dlatego też póki co temat regularnych tam podróży to kwestia odległa. A dlaczego sama ekspedycja na tę planetę jest taka ryzykowna?

- Pomimo tego, że posiadamy małą wiedzę na temat Marsa,  nie on jest problemem, a rakiety, które nas tam zabiorą. Jednak w tej kwestii czynimy szybkie postępy. Dodatkową trudnością będzie sam lot, ponieważ potrwa on sześć miesięcy i w jego trakcie organizm ludzki przyjmie dużą dawkę promieniowania, większą niż przez całe życie - tłumaczyła Justyna Pelc.

Sobotnie spotkanie w Instytucie Dizajnu przyciągnęło wielu sympatyków kosmicznych podróży. Pani Magda przyszła na spotkanie z siostrzenicą, by zainteresować dziewczynkę kosmosem: - Przyszłam dzisiaj tutaj z ciekawości. Sama podróż na Marsa to trudna sprawa, ponieważ gdy się raz poleci, to kto wie, czy będzie można wrócić, więc raczej nie chciałabym brać udziału w takiej podróży - tłumaczyła pani Magda.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO