Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Ferie już prawie na półmetku. Uczniowie się nie nudzą

czwartek, 30 stycznia 2020 13:52 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ferie zimowe już prawie na półmetku. Uczniowie, którzy nigdzie nie wyjechali, spędzają czas na różnego rodzaju warsztatach i zajęciach, które organizują instytucje kulturalne i sportowe. Atrakcji jest bardzo dużo.

Uczestnicy czwartkowych warsztatów, które odbywały się w Muzeum Zabawek i Zabawy, mogli przekonać się jak zmienić mydło w efektowny koszyczek, kawałek filcu w etui na długopisy, a dwie kulki i sznurek w zabawkę. W zajęciach uczestniczyło kilkanaście osób, wśród których była m.in. 11-letnia Karolina.

- Przychodzę na warsztaty razem z moimi siostrami już drugi dzień. Bardzo mi się tu podoba, ponieważ robimy różne kreatywne zabawki. Możemy też dowiedzieć się, w jakich czasach żyli nasi dziadkowie i rodzice. Atmosfera jest bardzo miła - powiedziała.

Stałym uczestnikiem warsztatów organizowanych przez Muzeum Zabawek i Zabawy jest też Adam. - Przyszedłem tu już trzeci raz. Jest tutaj bardzo fajnie i można miło spędzić czas. W poniedziałek robiliśmy przepiśniki, wczoraj graliśmy w różne zabawy i robiliśmy własne gry, a dzisiaj robimy tiki tiki. Dowiedziałem się, jakie rzeczy były w czasach moich rodziców, jakie były zabawki, gry, jak wyglądała szkoła, sklep i domy - dodał Adam.

Feryjne spotkania z dziećmi i młodzieżą organizuje także Muzeum Historii Kielc. Dzisiaj odbywały się warsztaty i zabawy na wystawie "100 lat SHL". Uczestniczył w nich 7-letni Witek. - Przyszedłem tu pierwszy raz i oglądałem motory. Bardzo mi sie podobały też hełmy - powiedział.

Do końca przyszłego tygodnia uczniowie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają mogą skorzystać z zajęć przygotowanych m.in. przez Kieleckie Centrum Kultury, Dom Kultury "Zameczek" i jego filie Ośrodek Kultury "Białogon" i Ośrodek Kultury "Ziemowit", Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Wsi Kieleckiej Muzeum Zabawek i Zabawy, Wzgórze Zamkowe, Biuro Wystaw Artystycznych, Kielecki Teatr Tańca, Centrum Geoedukacji, Kielecki Park Technologiczny - Energetyczne Centrum Nauki, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, Młodzieżowy Dom Kultury, Kluby "Wolna Strefa" i Teatr Lalki i Aktora "Kubuś". Z kolei ofertę sportową przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Szczegółowy wykaz placówek i zajęć, które organizują wraz z potrzebnymi informacjami można znaleźć w specjalnym informatorze przygotowanym przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu kieleckiego ratusza na stronie Urzędu Miasta.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO