Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Formaster włączył się w walkę z koronawirusem. Firma wsparła już seniorów, teraz produkuje przyłbice

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 16:24 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: Fb Radny Maciej Bursztein
Weronika Kępa

„W tych trudnych chwilach ja i moja firma nie możemy stać z boku” - czytamy na profilu Macieja Burszteina, radnego miasta Kielce i członka zarządu Formaster Group. W ramach walki z koronawirusem przedsiębiorcy postanowili podarować seniorom dzbanki filtrujące wodę oraz rozpocząć produkcję przyłbic dla medyków.

- Seniorzy są najbardziej narażeni na zakażenie wirusem dlatego postanowiliśmy ich wesprzeć - tłumaczy Maciej Bursztein. - Stwierdziliśmy, że w ramach namawiania, szczególnie osób 60+, do tego, żeby zostały w domu przekażemy im dzbanki filtrujące wodę, tak aby nie musieli jej co chwila kupować. Przekazaliśmy w sumie dwieście zestawów, w każdym znalazł się dzbanek i dwa filtry pozwalające na dwumiesięczne użytkowanie. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, lista chętnych została zapełniona w dwa dni - dodaje.

Na tym jednak działania firmy się nie skończyły. Formaster postanowił wesprzeć medyków i rozpocząć produkcję przyłbic.

- Docelowo chcemy wyprodukować pięć tysięcy przyłbic, bo właśnie na tyle starczy nam materiałów. Póki co powstało ich około tysiąc. Nasze działania są skierowane przede wszystkim do lekarzy i wszystkich placówek medycznych, w których odbywa się walka z koronawirusem - informuje Maciej Bursztein.

- Wiele przyłbic przekazaliśmy również do Domów Pomocy Społecznej. Z prośbą o pomoc zgłaszają się do nas także pojedyncze osoby, lekarze, nie pozostajemy na to obojętni. Bardziej jednak zależy nam na tym, żeby te produkty trafiały do ludzi w masowej ilości. Przyłbice przekazujemy oczywiście bezpłatnie, nasza działalność w tym zakresie jest charytatywna. Czujemy się firmą odpowiedzialną społecznie. Nie chcemy ludzi zostawiać samych w potrzebie - tłumaczy.

Firma postanowiła również przekazać dwadzieścia procent zysku ze swojego sklepu internetowego na pomoc dla szpitali.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO