Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Finał Off Fashion przeniesiony na przyszły rok

piątek, 04 września 2020 09:41 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Finał XXII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion został przeniesiony z tegorocznego października na pierwszą połowę 2021 roku. „Obecna sytuacja epidemiczna w kraju, jesienna kumulacja zachorowań na COVID-19 i grypę, powstawanie nowych ognisk zakażeń w Polsce - to wszystko sprawia, że w trosce o bezpieczeństwo (...) musieliśmy podjąć tak trudną decyzję”.

- Szczególny charakter imprezy sprawia, że nie jesteśmy w stanie zapewnić i zagwarantować bezpieczeństwa uczestnikom konkursu i wydarzeń towarzyszących - mówi Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. - Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Off Fashion to konkurs międzynarodowy, a sytuacja w poszczególnych krajach również zmienia się. Nie można więc wykluczyć potencjalnego zamknięcia granic, czy wstrzymania transportu międzynarodowego, a to mogłoby uniemożliwić udział części uczestników w gali finałowej - dodaje.

Dyrektor KCK podkreśla również, że wszelkie dotychczasowe ustalenia jury konkursu Off Fashion pozostają aktualne. - Finaliści mają zapewniony udział w gali, a owoce ich pracy zostaną zaprezentowane w Kielcach, gdy tylko ustabilizuje się sytuacja epidemiczna. Wierzymy, że XXI Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion zwieńczymy uroczystą galą w pierwszej połowie 2021 roku, a kreatywność, pasja i talent projektantów znów rozbłysną pełnym blaskiem przy wypełnionej po brzegi widowni Kieleckiego Centrum Kultury - stwierdza Nowacka.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO