Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Festiwal Hurra! ART! już w sobotę!

wtorek, 18 sierpnia 2020 11:02 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pokazy cyrkowe, liczne atrakcje muzyczne i filmowe, spektakle oraz mnóstwo ciekawych warsztatów. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dwa ostatnie sierpniowe weekendy. Hasłem przewodnim jest „Bliskość”.

W dobie pandemii bliskość jest tym, czego szczególnie potrzebujemy. Organizatorzy wzięli pod uwagę obecną sytuację epidemiczną oraz wszelkie obostrzenia z nią związane. Większość wydarzeń będzie się odbywać w plenerze lub online.

– Planowaliśmy to hasło jeszcze przed ogłoszeniem pandemii i nie zdecydowaliśmy się na jego zmianę, ponieważ to czego dzisiaj potrzebujemy, to właśnie jest bliskość. Ona wyraża trochę tęsknotę za aktorami i widzami na widowni – tłumaczył Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Fundacja Sztukmistrze przygotowała dwa cyrkowe pokazy „Parada Sztukmistrzów” i „Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?”, które zostaną zaprezentowane na ulicach Kielc. Aktorzy Teatru „Kubuś” przedstawią na Placu Artystów etiudy pantomimiczne pt. „Plac mimów”, a na scenie letniej KCK zagra zespół CUKRY DLA DZIECI z radosnym repertuarem muzycznym dla najmłodszych.

Będzie można także skorzystać online z licznych wideo-poradników o najciekawszych, płatnych i bezpłatnych filmach krótkometrażowych dla dzieci i całych rodzin. Internetowo odbędą się także różne słuchowiska, czytanie sztuki oraz wiele warsztatów realizowanych przez aplikację Zoom. Zaplanowane są także warsztaty ruchowe „Ruchome ślady”. Jedynym wydarzeniem zaprezentowanym na scenie Teatru „Kubuś” będzie prezentacja wielokrotnie nagradzanego przedstawienia „Pod adresem marzeń”. Liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona, ale odbędzie się także transmisja spektaklu online.

Honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Harmonogram festiwalowych wydarzeń dostępny jest na stronach internetowych Teatru „Kubuś” i Urzędu Miasta.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO