Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Energetyczny tornister dla pierwszoklasisty

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 12:14 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

W poniedziałek na sali sesyjnej w Urzędzie Miasta Kielce odbyło się uroczyste wręczenie "Energetycznych tornistrów" dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Dzieci zostały wytypowane spośród rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Fundatorem tornistrów dla 48 dzieci jest PGE GiEK S.A. Oddział Elektrociepłownia Kielce. - Rozdaliśmy trzydzieści plecaków dla dziewczynek i osiemnaście dla chłopców. Każdy plecak jest z pełnym wyposażeniem, znajduje się w nim piórnik, plastelina, zeszyty, bloki rysunkowe. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy po raz kolejny wesprzeć grupę kieleckich maluchów - powiedział Dariusz Kozak, dyrektor oddziału Elektrociepłowni.

" Energetyczne tornistry" są dodatkową pomocą, którą przygotowało miasto dla rodzin. - Powinniśmy wspólnie zadbać o tych najmłodszych kielczan, bo ma to głęboki sens. Wiadomo, że nawet jeśli sto, dwieście złotych mniej matka wyda na jedno, czy na drugie dziecko to te pieniądze zostaną z sensem zagospodarowane - podkreślał prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Wsparcie od PGE doceniali również przybyli na uroczystość rodzice. - Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ odciąża finansowo wielu rodziców. Dodatkowo jest to bardzo dobre spotkanie dla dzieci, które boją się pierwszego dnia szkoły, a miłe okoliczności, w których dzieci dostają prezent w formie tornistra zwiększą chęć edukacji - powiedziała Agnieszka Brzyśkiewicz.

W przyszłym roku ilość plecaków do rozdania, prawdopodobnie, wzrośnie do stu.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO