Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Ekologiczne rozwiązania z dotacją

środa, 03 kwietnia 2013 10:57 / Autor:

Są pieniądze na kanalizację w Cedzynie i większa dotacja na budowę elektrowni wiatrowej w Sandomierzu.

Pieniądze na kanalizację w Cedzynie Gmina Górno dostanie ponad pół miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotychczas projekt gminy był na liście rezerwowej; Zarząd Województwa mógł zdecydować o dofinansowaniu, dzięki oszczędnościom przetargowym.

Całkowita wartość projektu pod nazwą „Rozbudowa istniejącej sieci kanalizacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Cedzynie” to 890 tysięcy złotych. Dofinansowanie z RPO stanowi 60 procent kosztów.

Dotacja pochodzi z działania na rzecz ochrony środowiska. W ramach tego samego działania Zarząd Województwa zdecydował o zwiększeniu dotacji dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu realizującego zadanie pn. „Budowa elektrowni wiatrowej na potrzeby zasilania energetycznego ujęcia wody pitnej dla miasta Sandomierz i okolicznych gmin”.

Dofinansowanie dla przedsięwzięcia zostało zwiększone z 3mln 250tys. zł o 415 tys. zł.

Jednocześnie aż o 2mln 600 tys. zł zwiększona została dotacja na rzecz projektu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Pińczowie – „Modernizacja centralnego źródła ciepła z jednoczesnym wyeliminowaniem rozproszonych źródeł wraz z rozbudową sieci ciepłowniczej w Pińczowie” (wzrost z 3,27 do 5,88 mln zł).

W obu przypadkach unijne dofinansowanie z RPO będzie wynosić 50 procent kosztów, które do takiego finansowania się kwalifikują.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO