Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Dziewięćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień

czwartek, 17 października 2019 19:51 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Dwudziesty października 1929 roku to oficjalna data powstania Wodociągów Kieleckich. Dzisiaj na scenie Kieleckiego Centrum Kultury w trakcie uroczystej gali, pracownicy oraz zaproszeni goście celebrowali 90-lecie istnienia spółki.

- Nie marzyłem, że doczekam tak pięknego jubileuszu. Jeżeli spojrzymy, że w Kielcach 90 lat temu nie było w ogóle wody bieżącej i kanalizacji, to dla ludzi młodych jest to niewyobrażalne, bo dzisiaj praktycznie nie zdarzają się przerwy w dostawie wody, tak poszedł do przodu rozwój firmy. Jest to piękny moment, który daje nam jeszcze więcej chęci do ciężkiej pracy - mówił prezes wodociągów kieleckich Henryk Milcarz.

Przybyłym został zaprezentowany film, który przybliżył rozwój Wodociągów Kieleckich na przestrzeni minionych lat. Następnie na scenie czterdzieści osiem osób zostało odznaczonych wyróżnieniami państwowymi. Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowano panią Danutę Brymerską. Pozostałym 47 osobom wręczono złote, srebrne oraz brązowe medale za długoletnią służbę.   

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym i odznaczonym za wieloletnią pracę na rzecz wodociągów kieleckich - mówiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która w imieniu prezydent Andrzeja Dudy wręczyła odznaczenia.

Na scenie było wiele miłych momentów. Padły liczne słowa podziękowań od zaproszonych gości, którzy podkreślali znaczenie pracy wykonywanej przez pracowników spółki, a także wyjątkowość pełnionych przez nich obowiązków. Spotkanie zwieńczone zostało pokazami artystycznymi.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO