Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Dzień Profilaktyki w Galerii Echo

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Dzień Profilaktyki w Galerii Echo

Kielce / 13 października 2017 / Tekst

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji w całej Polsce a także w województwie świętokrzyskim prowadzonych jest szereg akcji mających na celu zachęcenie kobiet do systematycznych badań profilaktycznych. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 14 października w Galerii Echo w Kielcach.

- Kobiecy biust jest najczęściej atakowanym przez nowotwory narządem, a liczba zachorowań rośnie z roku na rok. Kobiety muszą pamiętać, że skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od stadium zaawansowania choroby. Wczesne wykrycie zmian daje ogromne szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego tak ważne są systematyczne badania– informuje Marta Brzezińska zaangażowana w akcję pod hasłem: "Jestem kobietą więc idę. Mammografia".

I właśnie dlatego już w najbliższą sobotę – 14 października, w Galerii Echo organizatorzy  kampanii „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” będą przypominać wszystkim Paniom, że profilaktyka może uratować życie.

- Mammografia daje ponad dziewięćdziesięcioprocentową skuteczność wykrycia nowotworu, ale wciąż wiele kobiet nie decyduje się na jej wykonanie. Dlatego właśnie zespół kampanii „Jestem kobietą więc idę. Mammografia” postawił na edukację. Informowanie kobiet, czym jest badanie profilaktyczne i wyjście naprzeciw ich potrzebom – to zadanie do zrealizowania – uzupełnia Marta Brzezińska.

Podczas spotkania w kieleckiej galerii  na specjalnym stoisku usytuowanym na poziomie -1, będzie można dowiedzieć się, jak wygląda mammografia, nauczyć się wykonywania samobadania, a także  zapisać się na darmowe badania mammograficzne oraz cytologiczne.

- Na Panie będą czekać pielęgniarki oraz położne z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu nowotworów, a badania profilaktyczne, na które będzie można  się umówić, wykonywane będą w dowolnym, dogodnym dla danej osoby terminie. Każda Pani dostanie także pakiet gadżetów informacyjnych przypominających o profilaktyce – informuje jedna z organizatorek wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11. i potrwa do godz. 17.

Warto dodać, że cały czas  odbywają się także spotkania edukacyjno – informacyjne w poszczególnych sołectwach. Organizatorzy kampanii informują czym są zagrożenia onkologiczne  i zachęcają do badań.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna