Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Dziecięca Fantazja w Daleszycach

czwartek, 04 kwietnia 2013 08:45 / Autor:

Marzenia szóstki chorych dzieci zostaną dziś spełnione w podkieleckich Daleszycach.

 

Przyjęcie odbędzie się z inicjatywy Banku Spółdzielczego Daleszyce-Górno, tam prezentami zostanie obdarowanych szóstka podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja, która  zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych w całej Polsce. - Chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci, smutek znika, kiedy fantazja staje się rzeczywistością – przekonują przedstawiciele Banków Spółdzielczych z grupy BPS, które stały się partnerem Fundacji. – Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel z Fundacji. - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich ponad 100.

Ale Fundację może wesprzeć każdy, przekazując na jej działalność np. 1% podatku.

 

Dwunastoletni Michał choruje na fenyloketonurię, wrodzoną, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną. Wyjątkowo troskliwa opieka a przede wszystkim rygorystyczna dieta – tylko dzięki tym dwóm czynnikom Michał rozwija się prawidłowo. Największym marzeniem chłopca jest hulajnoga terenowa z pompowanymi oponami.

Dwunastoletni Jakub choruje na dystrofię mięśniową, nieuleczalną chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Dziś Jakub porusza się na wózku, ale ma coraz słabsze ręce i powoli osiąga etap całkowitego uzależnienia od opiekunów. Kuba otrzyma wymarzoną konsolę Playstation3 z grami.

Siedemnastoletnia Dominika urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową i wodogłowiem. Dziewczynka porusza się na wózku. Największym marzeniem Dominiki jest telewizor.

Piętnastoletni Mateusz choruje na mukowiscydozę, chorobę genetyczną czyniącą każdego dnia ogromne i nieodwracalne spustoszenia w jego organizmie. Chłopiec otrzyma wymarzoną konsolę PS Vita.

Ośmioletnia Daria choruje na fenyloketonurię, wrodzoną, genetycznie uwarunkowaną chorobę metaboliczną. Prawidłowy rozwój Daria zawdzięcza troskliwej opiece i wyjątkowo rygorystycznej diecie. Daria nie może już doczekać się wiosny, Największym jej marzeniem jest rower.

Trzyletnia Kasia, podobnie jak jej starsza siostra Daria, choruje na fenyloketonurię. Kasia otrzyma wymarzone zabawki – laptop edukacyjny i lalki.

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO