Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Dziś Światowy Dzień Wody

czwartek, 21 marca 2013 08:42 / Autor:

Na kieleckie obchody zapraszają Wodociągi Kieleckie, które namawiają: Podzielmy się wodą z całym światem.

- Będziemy propagować wiedzę o znaczeniu wody dla ludzkości i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą niedostatek wody – zaprasza Ziemowit Nowak, Rzecznik prasowy spółki.

Pracownicy WK będą rozdawali foldery i materiały promocyjne, pokażą pracę laboratorium badającego jakość wody, poczęstują przechodniów zdrową kielecką wodą. Zaprezentujemy też samochód techniczny do badania stanu kanałów sanitarnych wraz z unikalną kamerą, która wjeżdża do kanału i pokazuje jak on wygląda, bez potrzeby rozkopywania ulicy czy chodnika. Wodociągi włączą się również do działań edukacyjnych w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w czwartek i piątek. W kubusiowym foyer stanie saturator Wodociągów Kieleckich, z którego wszyscy będą mogli spróbować zdrowej, kieleckiej wody. A młodzi widzowie w przerwie spektakli wezmą udział w warsztatach plastycznych „Moja kropelka wody”.

Happening odbędzie się na mostku nad Silnicą na ul. Sienkiewicza, w godzinach od 10 do 12.

Obchody Światowego Dnia wody koordynuje ONZ. Tegoroczne obchody Dnia Wody podkreślają potrzebę współpracy międzynarodowej. 85 proc. ludności świata żyje w najsuchszej połowie naszej planety.

783 milionów ludzi nie ma dostępu do czystej wody i prawie 2,5 miliarda nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Na skutek tego 6 do 8 milionów osób rocznie umiera z powodu braku wody i związanych z tym chorób.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO