Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Drugi dzień matur. Jak licealiści oceniają egzamin z matematyki?

wtorek, 09 czerwca 2020 12:35 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W szkołach zagościła dzisiaj królowa nauk. Spędzający sen z powiek maturzystów egzamin już za nimi. Sprawdziliśmy, jak im poszło.

- Myślę, że w tym roku matura z matematyki nie należała do najtrudniejszych, aczkolwiek nie twierdzę, że była łatwa. Egzamin sprawdzał wszystko to czego się uczyliśmy, więc nie jestem zaskoczona. Liczę, że jego wynik mnie zadowoli - mówi Patrycja z VII LO im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

- Trochę obawiałem się tego dnia, ale w sumie dobrze mi poszło. Myślę, że w tym roku matura z matematyki nie była bardzo trudna - stwierdza Krystian. - Zaskoczyło mnie jedynie ostatnie zadanie, ale to norma, zawsze jest dziwne - dodaje Maciek.

- Matematyka nie była dla mnie tak stresująca jak wczorajszy egzamin z języka polskiego. Dzisiaj było w porządku. Nie zrobiłam tylko jednego zadania - opowiada Julia.

Przed maturzystami ostatni dzień obowiązkowych egzaminów. Sprawdziliśmy, jak oceniają swoje szanse na maturze z języka angielskiego.

- Wydaje mi się, że język angielski pójdzie mi najlepiej - mówi Maciek. - W ogóle się nie stresuje. Podejdę do niego na spokojnie. Bardziej przerażała mnie matematyka - dodaje Patrycja. - Teraz będzie już z górki. Nie ma nic trudniejszego od języka polskiego - komentuje Julia.

Od poniedziałku, 15 czerwca, maturzyści zaczną przystępować do wybranych egzaminów dodatkowych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO