Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Debata o Bitwie Warszawskiej

środa, 12 sierpnia 2020 10:33 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w czwartek, 13 sierpnia o godzinie 18, odbędzie się debata ,,Znaczenie Bitwy Warszawskiej w dziejach Polski i Europy” zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Warsaw Institute.

Dyskusja została zorganizowana w ramach obchodów setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

– Będziemy rozmawiać o znaczeniu Bitwy Warszawskiej i zwycięstwie nad bolszewikami, a także o losach bohaterów tamtych wydarzeń – mówi Paweł Kwietniewski z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

W debacie wezmą udział wybitni eksperci. Wśród nich znalazł się prof. Jacek Legieć, historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w historii Ukrainy lat 1917-1953 oraz armii rosyjskiej i służących w niej na przełomie XIX i XX wieku Polaków (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach); prof. Stanisław Wiech, historyk, profesor zwyczajny nauk humanistycznych specjalizujący się w historii społecznej i politycznej Królestwa Polskiego i Rosji XIX i XX wieku (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) oraz dr Paweł Libera, historyk, specjalizujący się w polityce wschodniej II RP, stosunkach polsko-litewskich oraz polskiej emigracji politycznej po 1945 roku. (Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie). Debatę poprowadzi Piotr Natkaniec.

Dyskusja odbędzie się online. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2857071631059353/

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO