Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Czy prezydent Wenta otrzyma wotum zaufania? Debata Radia eM

środa, 15 lipca 2020 19:21 / Autor: Beata Kwieczko

Już jutro, 16 lipca, kieleccy radni Miasta Kielce zdecydują czy prezydent Bogdan Wenta otrzyma wotum zaufania i absolutorium. O tym, jaka jest na to szansa, mówili podczas Debaty Radia eM Agata Wojda, Kamil Suchański i Jarosław Karyś.

Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta stwierdził, że prezydent Wenta korzysta po części z decyzji, które zapadły jeszcze za rządów Wojciecha Lubawskiego.

- Działania prezydenta Wenty to słaba kontynuacja jego poprzednika, bo pewne rzeczy działają jeszcze rozpędem, np. przebudowa ulicy Zagnańskiej i Witosa lub budowa ścieżek rowerowych. Jego zasługą jest tylko to, że nie przeszkodził i nie zablokował tego typu działań. Brakuje mu jednak ewidentnie strategii – podkreślił.

Jarosław Karyś przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości uważa, że od początku objęcia władzy przez prezydenta Wenty, w Kielcach nic się nie zmieniło.

- Przychodzi mi na myśl jedynie program „Peryferia”, ale mam dość poważne obawy, bo moim zdaniem nie jest to program budujący. Jest to oczywiście zbieranie informacji, co można zrobić na obrzeżach miasta, ale nie ma żadnych możliwości realizacji tego programu. Prezydent rozmawia z mieszkańcami, odbywają się kolejne spotkania z mieszkańcami, ale to wzbudza jedynie oczekiwania, które i tak nie zostaną wykonane – stwierdza. – Lepiej byłoby, gdyby prezydent miał realny program, który zakładałby jasne etapy – dodaje.

Agata Wojda, przewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej dostrzegła kilka pozytywnych działań Bogdana Wenty.

- Bardzo cenię sobie, że prezydent wychodzi do mieszkańców, ale według mnie powinien on jasno wskazywać w każdym kolejnym budżecie, który będzie proponował radnych do uchwalenia, jakie jego elementy są realizacją rozmów i negocjacji z mieszkańcami. Dostrzegam też zmiany w komunikacji publicznej i dwa etapy remarszrutyzacji, które oceniam bardzo dobrze. Wysoko oceniam też pracę menadżera centrum Kielc i to jest dla mnie odwrócenie myślenia o ścisłym śródmieściu. Mam jednak wątpliwości czy to są efekty dobrego myślenia i pracy pojedynczych osób, czy które składają się w jedną całość, która jest w głowie prezydenta i wiceprezydentów – tłumaczy Agata Wojda.

Głosowanie nad wotum zaufania oraz absolutorium dla włodarza stolicy regionu świętokrzyskiego odbędzie się na sesji w czwartek, 16 lipca.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO