Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Czy dyrektorzy dwóch kieleckich Muzeów wreszcie zostaną wybrani?

piątek, 14 sierpnia 2020 08:48 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Prezydent Kielc ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Muzeum Historii Kielc i Muzeum Zabawek i Zabawy. Oba po raz kolejny.

Przypomnijmy. Muzeum Zabawek i Zabawy nie ma dyrektora od końca listopada ubiegłego roku, kiedy to Maciejowi Obarze skończy się kontrakt. Władze miasta ogłosiły konkurs na nowego dyrektora. Do udziału w nim zgłosiły się dwie osoby, jedną z nich był Maciej Obara. Komisja rekrutacyjna stwierdziła jednak, że żaden z kandydatów nie nadaje się, aby pełnić tę funkcję i na stanowisko bez konkursu została powołana dotychczasowa zastępczyni dyrektora Anna Tyszewicz-Obara.

Kolejny konkurs został ogłoszony w styczniu. Maciej Obara wystartował w nim ponownie. Nabór zakończył się w lutym, a trzy miesiące później władze miasta unieważniły konkurs, tłumacząc swoją decyzję przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną i odesłały dokumenty aplikacyjne kandydatom. Unieważniony został także konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Kielc, w którym po przejściu na emeryturę Jana Główki od lutego obowiązki szefa pełni Krzysztof Mysliński.

Nowe konkursy zostały ogłoszone 13 sierpnia. Osoby zainteresowane mogą składać dokumenty do 14 września do godziny 15.30.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO