Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Coraz bliżej przebudowy Olszewskiego. MZD ogłosiło przetarg

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Coraz bliżej przebudowy Olszewskiego. MZD ogłosiło przetarg

Kielce / 16 kwietnia 2018 / Tekst

Drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę ulicy Olszewskiego w Kielcach. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej głównym celem jest połączenie północnej, przemysłowej części Kielc oraz poprawa dojazdu do Kieleckiego Parku Technologicznego.

Jej koszt to blisko 30 milionów złotych. Zostanie ona przedłużona w kierunku północnym, a następnie będzie połączona aż do skrzyżowania ulicy Zagnańskiej i Witosa, których modernizacja rozpocznie się również w 2018 roku. - Dzięki rozbudowie tych dwóch ulic oraz budowie nowego połączenia powstanie spójny układ komunikacyjny Kielc, który będzie obsługiwał przemysłową część miasta - mówi rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło.

Na przedłużeniu ulicy Olszewskiego zostanie wybudowane rondo z łącznikami do ulic Hubalczyków, Witosa i Zagnańskiej. Łącznie powstanie 1,5 kilometra nowej ulicy. Najbardziej kosztowną częścią inwestycji będzie budowa wiaduktu nad linią kolejową Kielce-Warszawa. - Wiadukt o długości 190 metrów będzie pięcioprzesłowy. To całkiem pokaźny obiekt jak na miasto Kielce. Mimo, że odcinek przebudowy jest stosunkowo niewielki, bo ma tylko 1,5 kilometra, to ze względu na konieczność budowy wiaduktu, wartość inwestycji wynosi około 35 milionów złotych - dodaje Skrzydło.

Inwestycja będzie współfinansowania w 85 proc. przez Unię Europejską z projektu Rozwój Komunikacji Publicznej w Kielcach w ramach Programu Polska Wschodnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna