STARCOM MULTI (7)

Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach

Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach

12 września 2017 / Tekst

Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach. We wrześniu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie tego projektu. 

O budowie Centrum Urazowego dla dorosłych w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach mówi się już od dawna. Już w tamtym roku Ministerstwo Zdrowia wydało pozytywną opinię w tej sprawie. I wszystko wskazuje na to, że już wkrótce rozpocznie się budowa. Jak informuje Anna Mazur – Kałuża, jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie tego projektu. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w naszym województwie.- Jesteśmy jednym z niewielu województw, w którym takiego miejsca brakuje – podkreśla rzecznik.

Projekt zakłada dobudowanie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nowego budynku oraz modernizację części wydzielonych pomieszczeń SOR na potrzeby centrum. Nowy, liczący około 500 metrów kwadratowych obiekt, zostanie połączony z istniejącym obecnie pawilonem Oddziału Ratunkowego. - W ramach projektu, ma zostać zakupione nowe wyposażenie, w tym: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, kardiomonitory, respirator i bronchoskop z torem wizyjnym. W ramach CU, działać ma pracownia endoskopii diagnostycznej i zabiegowej – uzupełnia Anna – Mazur Kałuża.

Dzięki temu pacjenci, zwłaszcza ci po wypadkach komunikacyjnych będą mieli zapewnioną szybszą i lepszą opiekę. Szacunkowa wartość zadania to prawie 12 milionów złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej ma być na poziomie 85-procent. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem to Centrum Urazowe powinno powstać do końca roku 2018.

Warto dodać, że Kielecki szpital stara się również o utworzenie  Centrum Urazowego dla dzieci.  Ośrodek mógłby działać przy niedawno utworzonym  Świętokrzyskim Centrum Pediatrii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna